.

wtorek, 18 czerwca 2013

Jak się ubierać po 40-ste strój do pracy


40 lat to wiek w którym czas na zmianę stylu. Z luźnych i młodzieżowych ubrań powinniśmy przerzucić się na coś klasycznego i bardziej stonowanego.

Wiele pań ma ogromny problem ze wyborem odpowiednio stroju do pracy. Co prawda większość korporacji i urzędów ma tak zwany „dresscode” który jasno określa co należy nosić a czego trzeba unikać nie mniej jednak często nie wiemy w co się ubrać. Chcemy jednocześnie wyglądać modnie i dobrze, a przy tym pragniemy aby nasze stylizacje nie były nudne i monotonne.

Najlepszą sprawą jest zrobienie sobie kilku zestawów w obrębie których można dowolnie mieszać różne elementy garderoby. W skład takiego zestawu powinna wchodzić co najmniej jedna spódnica, spodnie, żakiet, kilka bluzek koszulowych i topów. A do tego jeszcze buty, paski, torebki i biżuteria. Mając taki zestaw można skompletować sobie ubrania nawet na cały tydzień.


Oto moje pozycje ubrań do pracy dla kobiet po 40-stce.
Zestaw numer jeden stawia na klasyczne i bezpieczne kolory. Jak wiadomo do pracy nie możemy ubierać się zbyt krzykliwie, tak więc czarne spodnie z prostymi nogawkami i lekko podwyższonym stanem będą idealnym wyborem. Do tego możemy założyć tradycyjną białą koszulę z kołnierzykiem lub jakiś top. Niezawodna okazuje się także szara marynarka. Do tego wszystkiego mamy również bardzo charakterystyczną czarną torbę oraz białe baleriny na zmianę. Do takiego zestawu z powodzeniem można dodać też ładny zegarek.

Druga stylizacja to biel z czernią.  W tym przypadku biała bluzka jest w bardziej odważnej wersji z dekoltem oraz z modnymi falbanami. Do tego jest wąska spódnica oraz czarna marynarka i zamszowe szpilki. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz